تراکتورسازی تبریز در هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال مقابل میزبانش سیاه جامگان مشهد با نتیجه 2 بر یک تن به شکست داد تا طلسم ناکامی‌هایش در مشهد همچنان به قوت خود باقی بماند.

تراکتور مقابل میزبان قعرجدولی‌اش بازی برده را باخت/ وداع شاگردان قلعه نویی با جام قهرمانی

به گزارش آناج، از هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال، امروز یکشنبه تیم‌های سیاه جامگان مشهد و تراکتورسازی تبریز از ساعت 17:30 در ورزشگاه ثامن مشهد به مصاف هم رفتند که شاگردان قلعه نویی در یک دیدار جنجالی مقابل میزبان خود با نتیجه 2 بر یک تن به شکست دادند تا با این نتیجه اندک شانس‌های خود را برای قهرمانی در لیگ برتر از دست رفته ببینند.

این بازی دو نیمه کاملا متفاوت داشت؛ بدین ترتیب که در نیمه اول تراکتورسازی برتر از حریف خود ظاهر شده و با یک گل پیروز راهی رختکن شد اما در نیمه دوم این سیاه جامگان بود که بازی را در دست گرفته و با زدن دو گل در دقایق پایانی، کار را به سود خود خاتمه داد.

تراکتورسازی که در غیاب چند بازیکن کلیدی خود پا به این دیدار گذاشته بود، بازی را بهتر آغاز کرد و در همان 15 دقیقه نخست چندین موقعیت خوبی گلزنی ایجاد کرد که با بی‌دقتی بازیکنانش این فرصت‌ها را از دست داد.

شاگردان قلعه نویی که میل بیشتری برای گلزنی داشتند در دقیقه 33 به هدف خود دست یافته و موفق شدند گل نخست بازی را به ثمر برسانند. برخورد میثم حسینی و فرزاد حاتمی در محوطه جریمه تیم سیاه جامگان داور بازی را مجاب کرد تا نقطه پنالتی را نشان بدهد که ایرانپوریان این ضربه را برای تراکتورسازان تبدیل به گل کرده و تیمش را یک بر صفر پیش انداخت.

این نتیجه تا پایان نیمه اول بر بازی حکم فرما بود و تراکتورسازی، تیم مهمان بازی در این نیمه با برتری راهی رختکن شد.

با شروع نیمه دوم سیاه جامگان که با شکست در آستانه سقوط قرار می‌گرفت برای جبران به میدان آمد که البته در دقایق آغازین بازهم این تراکتورسازی بود که می‌توانست به گل برسد اما بازیکنان این تیم در دو قدمی دروازه حریف نتوانستند گل دوم را به ثمر برسانند.

در ادامه شاگردان فرهاد کاظمی که چیزی برای از دست دادن نداشتند، با یک بازی انتحاری دست به کار بزرگی زده و با به ثمر رساندن دو گل در دقایق پایانی، باخت را با پیروزی عوض کردند.

ابتدا حسین زامهران در دقیقه 82 با پاس کریمی و در موقعیتی تک به تک دروازه اخباری را با شوت محکم باز کرد و کار را به تساوی کشاند؛ سپس این علیرضا نقی زاده بازیکن تبریزی سیاه جامگان بود که در دقیقه 92 و در مصافی دو به تک با اخباری با پاس سوسه دروازه خالی تراکتورسازی را فرو ریخت و پیروزی را برای تیمش به ارمغان آورد.

این نتیجه درحالی به دست آمد که سیاه جامگان در دقیقه 73 یک ضربه پنالتی را نیز توسط میثم حسینی از دست داد.

بیژن حیدری داور این بازی بود. وی علاوه بر چند تصمیم جنجالی در طول بازی، به کورده و  زامهران از سیاه جامگان و فرزاد حاتمی، خلیل زاده و رفیعی از تراکتورسازی کارت زرد نشان داد.

در پایان این بازی، تراکتورسازی با 42 امتیاز در مکان چهارم باقی ماند اما با این وجود، شانس این تیم برای قهرمانی از بین رفته و کارش جهت کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا نیز دشوار شد. در سوی مقابل نیز سیاه جامگان 24 امتیازی شده و با صعود به رده چهاردهم جدول، امیدهایش را برای بقا در لیگ افزایش داد.

منبع : وبلاگ ارتش سرخ آذربایجان @ تیراختور @وداع سرخپوشان آذربایجان با جام قهرمانی با باخت در مشهد
برچسب ها : جامگان ,سیاه ,بازی ,تراکتورسازی ,دقیقه ,نتیجه ,سیاه جامگان ,برای قهرمانی ,راهی رختکن ,قلعه نویی ,میثم حسینی